پیستون چیست و طرز کار آن چگونه است؟

ابتدا یک بررسی کلی در رابطه با عملکرد سیلندر و پیستون خواهیم داشت. حداقل فایدهای که این سیستم برای استقلال خواهد داشت این است که میتواند از برتری عددی خود جلوی زمین بهره ببرد و استفاده مناسبتری از بازیکنانی مثل امین قاسمینژاد داشته باشد. قطعا همیشه نخستین باری وجود خواهد داشت اما این استقلال مهرههای مناسب رسیدن به قهرمانی لیگ برتر با سیستم ۳ دفاعه را ندارد. همانگونه که ملاحظه می شود با وجود لبه شیبداری در قسمت بالایی رینگ پیستون، هنگامی که پیستون و رینگ به سمت بالا حرکت می کنند، رینگ بر روی لایه روغن روی جداره سیلندر لغزیده و از جارو کردن روغن به سمت محفظه احتراق جلوگیری می شود، درحالیکه هنگام حرکت رینگ و پیستون به سمت پایین، توسط لبه تیز رینگ، روغن ها از روی دیواره سیلندر جارو شده و از طریق جا رینگی و سوراخ ها و شیارهای جا رینگی به داخل پیستون و نهایتاً به درون کارتل هدایت می شود. پس پیستون از نقطه مرگ پایین به طرف بالا حرکت میکند و تمام گازهای سوخته را بیرون از سیلندر میراند. فشار زیاد گازهای منبسط شده (به علت احتراق) پیستون را به طرف پایین و تا نقطه مرگ پایین میراند.

حرکت خطی بالا به پایین آن نیز منشاء نیروی موتور است به این ترتیب که با پایین آمدن بر اثر فشار گازهای ناشی از احتراق درون سیلندر نیروی ایجاد شده از انفجار هوا و سوخت را به بخشهای دیگر موتور منتقل میکند. هرچقدر قدرت خروجی تفنگ بیشتر باشد، گلوله با سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد و بنابراین برای تیراندازی در فاصلههای زیاد میتواند مورد استفاده قرار گیرد. از مزایای آلومینیوم میتوان به سبکی و ضریب انتقال حرارتی بالا اشاره نمود در مقابل آلومینیوم دارای معایبی چون قیمت بالا و انبساط زیاد است. در انتهای زمان تراکم در حالیکه هر دو سوپاپ همچنان بستهاند و پیستون به نقطه مرگ بالا میرسد مقداری سوخت روغنی (گازوئیل) به درون هوا فشرده و داغ موجود در محفظه احتراق پاشیده میشود و ذرات سوخت در اثر این درجه حرارت زیاد piston 125 yz محترق میگردند. سطح بالایی پیستون نیز با محفظه احتراق در تماس است. قدرت انتقال حرارت در این قطعه بسیار حیاتی است، چرا که ممکن است بالا رفتن دمای آن تحت تاثیر دمای محفظه احتراق منجر به چسبیدنش به دیواره سیلندر و اخلال در عملکرد موتور شود. نمونهاش بازی داربی حذفی یا دیدار مقابل گلگهر که استقلال در این بازیها در شرایط عادی توان هجومی برابری با تیم رقیب نداشت اما روند دفاعی تیم آنقدر خوب بود که بازی را به سمتی که فرهاد مجیدی میخواست، هدایت میکرد.

فرهاد مجیدی بدون شک در یکی از حساسترین مقاطع فصل قرار دارد و هر تصمیمی که درباره سیستم تیمش بگیرد، روی روند و فرم تیم در این فصل تاثیرگذار است. موتورهای خطی شکل از تکسیلندر تا 5 سیلندر و موتورهای Vشکل نیز شامل موتورهای 5، 6 و 8 سیلندر هستند. قطر در نظر گرفته شده برای این حلقه ها معمولا از قطر سیلندر بیشتر است و وجود بریدگی در آن، امکان باز کردن رینگ و نصب آن را میدهد. با گردش میل لنگ در مرحله بعد، پیستون بالا آمده و سوپاپ ۷ باز و سوپاپ 5 بسته پیستون وسنر می شود. نیروی چرخش دینام «آلترناتور»، پمپ هیدرولیک فرمان، کمپرسور کولر و واتر پمپ نیز از طریق چرخش میل لنگ و به وسیله تسمهها و پولیها تأمین میشود. رینگ های فشاری یا کمپرس در بخش بالایی پیستون قرار دارند و وظیفه آنها جلوگیری از خروج سوخت و هوای فشرده تولید شده در حین تراکم یا گاز محترق شده میباشد. اگر برای خرید خودرو دست دوم دچار ابهام یا سر در گمی هستید مشاوران متخصص همراه مکانیک برای رسیدن به یک انتخاب مناسب با شرایط شما در کنارتان هستند.

فاصله سیلندر و پیستون را که همان لقی پیستون میگویند روغن پر میکند که حرکت راحتتر پیستون را به همراه دارد. وقتی دلایل حرکت به سوی سیستم 3 دفاعه در استقلال را بررسی میکنیم به چند نکته مهم میرسیم. خرید این محصولات با ضمانت کیفیت و اصالت از اولین و برترین نکاتی است که خریداران را ملزم به دقت میکند چرا که ارائه کالاهای تقلبی و ارزان قیمت در بازار بسیار رایج شده و فروشندگان معتبر را نیز دچار مشکلات گوناگونی نموده است. تفنگ PCP در مقایسه با سایر انواع تفنگهای بادی از سرعت و دقت بیشتری برخوردار است. عبارت رینگ برگرفته از واژه انگلیسی است که به معنای حلقه بوده و منظور از رینگ پیستون (Piston Ring) دقیقا حلقه های فلزی هستند که بر روی سطح فوقانی پیستون قرار میگیرند. شیارها در قسمت بالایی دامنه قرار داشته و رینگها در داخل آن جای میگیرند. رینگ های دایره شکل مابین سیلندر و پیستون قرار میگیرند و ساختاری با ضخامت، دهانه باز، پهنا، سطح بالایی و همچنین سطح جانبی متفاوت دارند و با توجه به نوع موتور در شیار قرار میگیرند. اگر به دنبال فروش کلت گازی دست دوم هستید و یا قصد خرید اسلحه شکاری را دارید ، ایسام بهترین مکان ممکن می باشد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد پیستون نعل اسبی پژو لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر