یک ریتید ، (ri′tid) ، یک چین و چروک در پوست است. پوست از سه لایه تشکیل شده است: اپیدرم ، درم و چربی زیر جلدی.

اپیدرم ، لایه بالایی پوست ، ملانین را تولید می کند که رنگ آن را به پوست می دهد. همچنین از سلول های خاصی که به عنوان کراتینوسیت ها شناخته می شوند ، در برابر سموم محیطی از پوست محافظت می کنند. برخی از قسمت های بدن مانند پلک ها دارای اپیدرم ضخیم تر مانند کف پا هستند که اپیدرم نازک تری دارد.

درم ، لایه میانی پوست ، عملکردهای زیادی دارد. این منبع غدد عرق و احساس است. همچنین مو را رشد می دهد و روغن را برای صاف نگه داشتن پوست تولید می کند. این محل رگ های خونی است که پوست را تغذیه می کند و سموم را از بین می برد.

لایه چربی زیر جلدی لایه زیرین پوست است. با داشتن اتصال ویژه خود ، درم را به ماهیچه ها و استخوان ها متصل می کند. این عملکرد سلول های عصبی و رگ های خونی را پشتیبانی می کند. همچنین وظیفه کنترل دمای بدن و بالشتک کردن عضلات و استخوان ها را برای محافظت از آنها در برابر برآمدگی ها و ریزش آن ها بر عهده دارد.

هر لایه از پوست تحت تأثیر پیری ، ژنتیک و عوامل محیطی قرار می گیرد. لایه ها با کند شدن تولید بافت نازک تر می شوند و پوست را مستعد آسیب و تغییر می کند. پوست نازک تر که دیگر پر از کلاژن و سلولهای چربی نشده است ، شروع به نشان دادن خطوط و چین و چروک می کند.

علل چین و چروک
ایجاد چین و چروک در اثر ترکیب شرایط مختلف ایجاد می شود. برخی افراد از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به چین و چروک هستند. برخی از دلایل ایجاد چین و چروک شامل موارد زیر است:

سن
قرار گرفتن در معرض مواد مضر برای مدت طولانی
برنزه کردن مصنوعی
نور ماوراء بنفش
سیگار کشیدن
انقباض مداوم ماهیچه های صورت ، چه با لوزه زدن و چه با لبخند زدن ، می تواند منجر به ایجاد خطوط و چین و چروک های ظریف شود. با داشتن پوست نازک تر ، ماهیچه ها دیگر قادر به انعطاف پذیری آن و حفظ شکل آن نیستند.

درمان ریتیدها
برای اکثر افراد ، خطوط ریز و چین و چروک روی پوست بخشی از روند پیری است. چین و چروک به صورت چین و چروک در پوست ظاهر می شود. آنها در صورت ، گردن ، دست ها و سایر قسمت های بدن دیده می شوند. بعضی از افراد از چروکها رنج می برند.

چندین روش درمانی برای کاهش خطوط ریزید و ریزید وجود دارد.

آنها شامل موارد زیر هستند: تزریق ژل صورت و گونه

درمان با لیزر
لایه برداری شیمیایی
میکرودرمابراسیون
پرکننده های تزریقی بافت نرم
کرمهای موضعی
ریز سوزن و ریز سوزن میکرو

لیزرها را در هنگام استفاده روی پوست ، در سلولهای پوستی و فوقانی پوستی هدف قرار می دهد. مولکول های آب بلافاصله به دو برابر نقطه جوش بالا می روند و تبخیر می شوند. پرتوهای لیزر در یک شبکه قرار داده می شوند. کلاژن جدید تشکیل می شود و الیاف کلاژن موجود با محکم شدن پوست ملین منقبض می شوند. حدود یک هفته قبل از استفاده از آرایش دوره بهبودی وجود دارد. از لیزر در صورت ، سینه و دست استفاده شده است.

از پرکننده های پوستی برای نرم کردن خطوط لبخند در اطراف دهان و زیر چشم استفاده می شود تا از بروز چین و چروک و دایره های تیره کاسته شود. همچنین از آنها برای افزایش حجم در گونه ها ، فک و پشت دست ها استفاده می شود.

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک ، معمولاً از مواد تزریقی برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم استفاده می شود. آنها عضلات را شل می کنند و از انقباض آنها جلوگیری می کنند و باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی و گوشه چشم می شوند.