برخی از مشکلات گوارشی ، بحث و گفتگو در شرکت مودبانه را دشوار می کند – این باعث می شود بسیاری از ما یک مشکل یا مشکل دیگر را در سکوت رنج ببریم. علاوه بر این ، اختلالات گوارشی باعث افزایش فشار بر آمریكایی ها می شود و باعث می شود تعداد بی سابقه ای از ویزیت ها و بستری ها در كلینیك ها انجام شود ، می گوید: استفان بیكستون ، عضو انجمن گوارش و استاد آمریكایی و متخصص طب داخلی در دانشگاه ویرجینیا Commonwealth. با این حال ، رفع آن می تواند به سادگی ایجاد تغییرات آگاهانه در شیوه زندگی یا استفاده از داروهای بدون نسخه باشد. به عنوان مثال ، روغن نعناع و فیبر محلول می تواند به افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر کمک کند. یک مطالعه مجله پزشکی بریتانیا در سال 2008 نشان می دهد که هر دو باید روشهای درمانی اول برای IBS باشند.

در اینجا به چند نمونه از آخرین خرد پزشکی در مورد هشت مشکل شایع دستگاه گوارش آورده شده است.

ریفلاکس

پزشک متخصص گوارش

علائم ریفلاکس مانند سوزش سر دل یکی از شایعترین بیماریهای گوارشی است. در یک مطالعه سوئدی ، 6 درصد از مردم گزارش داده اند که روزانه علائم ریفلاکس را تجربه کرده اند و 14 درصد آنها حداقل هفتگی دارند. چنین علائم مکرر ممکن است نشان دهنده این باشد که فرد مبتلا به GERD یا بیماری ریفلاکس معده به دستگاه گوارش است. گذشته از دردناک بودن ، GERD می تواند به مرور زمان به مری آسیب برساند یا حتی منجر به سرطان مری شود.

مایکل گلد ، متخصص گوارش در مرکز بیمارستان MedStar Washington در واشنگتن ، می گوید: سوزش سر دل به طور معمول شامل “احساس گرم یا سوزش از مرکز ناحیه شکم و به سینه در زیر استخوان سینه یا ساق پا می شود.” طعم ترش در دهان ، یا بیش فعالی یا حتی یافتن غذا یا مایعات در دهان ، “به ویژه در شب. بارداری ، برخی از داروها و مصرف الکل یا غذاهای خاص می توانند باعث سوزش قلب شوند. کودکان زیر 12 سال و برخی از بزرگسالان ممکن است دچار GERD بدون سوزش سر دل شوند ، در عوض علائمی مانند آسم ، بلع مشکل یا سرفه خشک را تجربه می کنند.

گزینه های درمانی شامل داروهایی هستند که سطح اسید را کاهش می دهند ، مانند مهارکننده های پمپ پروتون Aciphex ، Nexium ، Prevacid ، Prilosec و Protonix و مسدود کننده های H2 Axid، Pepcid، Tagamet و Zantac. اما مصرف دارو بدون خطر نیست. در سال 2008 ، یک مطالعه نشان داد که یک مهارکننده پمپ پروتون ممکن است اثرات محافظتی در قلب Plavix رقیق کننده خون را در بیمارانی که از هر دو دارو استفاده می کنند ، تضعیف کند.

در موارد شدید GERD ، جراحان می توانند عضله سست بین معده و مری را محکم کنند تا جریان اسید به سمت بالا مهار شود. جراحی لاپاروسکوپی که برش های کوچکی دارد ، در مقایسه با روشهای باز باعث کاهش جای زخم و کوتاه شدن زمان بهبودی می شود.

[رفلاکس اسید را بدون قرص مشاهده کنید.]

زخم معده

اگر درد معده غیر قابل توضیح دارید ، قبل از رسیدن به مسکن این را در نظر بگیرید: “بدترین کار که در صورت ظهور زخم ها انجام می شود ، مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضد التهابی NSAID [ضد عفونی کننده غیر استروئیدی] است.” آنها آنها را بدتر می کنند و کمکی نمی کنند. ”

درعوض ، اگر فکر می کنید که زخم معده دارید و 25 میلیون آمریکایی زنده نیز در بعضی مواقع دچار مشکل می شوند – متخصصان توصیه می کنند که برای هلیکوباکتر پیلوری آزمایش شوند. با اختلال در لایه محافظ مخاط ، آن باکتری باعث ایجاد زخم می شود که زخم هایی در آستر معده یا اولین کشش روده کوچک است. دلایل دیگر شامل سیگار کشیدن است که می تواند باعث افزایش اسیدیته معده و استفاده بیش از حد از NSAID شود. مصرف الکل همچنین ممکن است عاملی باشد ، اما مشخص نیست که آیا این به تنهایی می تواند باعث ایجاد زخم شود. (نظریه قدیمی مبنی بر سرزنش عواملی مانند استرس کاملاً اشتباه نیست: استرس می تواند علائم زخم های گوارشی را تشدید کرده و بهبود را به تأخیر اندازد.)

در صورت عدم درمان ، زخم ها می توانند باعث خونریزی داخلی شوند و ممکن است سوراخی در روده کوچک یا دیواره معده بخورند ، که می تواند منجر به عفونت جدی شود. بافت اسکار زخم همچنین می تواند دستگاه گوارش را مسدود کند. و عفونت طولانی مدت H. پیلوری با افزایش خطر ابتلا به سرطان معده در ارتباط است.

ده تا 14 روز از درمان آنتی بیوتیک ، که اغلب با کاهش اسید درمانی همراه است ، می تواند کسی از H. پیلوری را خلاص کند. جراحی برای موارد شدیدتر گزینه ای است. یک مطالعه 2008 در ژورنال جهانی جراحی به این نتیجه رسید که ترمیم لاپاروسکوپی برای کلیه بیماران مبتلا به زخم های به اصطلاح سوراخ شده باید در نظر گرفته شود.

سنگ های سنگی

فقط یک چهارم افراد مبتلا به سنگ کیسه صفرا به طور معمول نیاز به درمان دارند. این خوشبختانه است ، زیرا هر ساله نزدیک به 1 میلیون آمریکایی مبتلا به این سنگریزه های کوچک ، که در درجه اول از کلسترول و نمک های صفراوی ساخته می شوند ، تشخیص داده می شود. خلاص شدن از شر آنها به طور معمول نیاز به از بین بردن کیسه صفرا ، یکی از رایج ترین جراحی های ایالات متحده دارد.

رابرت سندلر ، رئیس بخش بیماریهای گوارش و کبدی با دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی می گوید: سنگهای صفراوی می توانند به دلیل علائم ناشی از سایر مقصرین گنگ ، مانند سندرم روده تحریک پذیر مقصر باشند. آزمایش سونوگرافی ممکن است در حالی که مشکل واقعی را از دست داده است ، آنها را انتخاب کند. اگر به شما گفته شود باید سنگ صفرا را بیرون بیاورید ، اما آنها شما را آزار نمی دهند ، نظر دوم را بگیرید.

اگر سنگ التهاب یا عفونت کیسه صفرا را القا کند ، برداشتن آن ممکن است لازم باشد