NAS و RAID1 سوالات.

حمله کند به “بلوک” در سطح و نه در “فایل” سطح.

HDD تقسیم یک عدد ثابت به اندازه “بلوک.” هنگامی که شما ذخیره یک فایل در فایل سیستم را به خود اختصاص تعداد مورد نیاز از بلوک از یک استخر از “رایگان” (استفاده نشده) آنهایی که در دیسک حاوی فایل های خود را ریز ریز کردن فایل کارتریج مناسب است که در هر بلوک ارسال آنها را به دیسک و ثبت آن بلوک استفاده می شود و به چه منظور در فایل سیستم کاتالوگ.

بنابراین می گویند من یک دیسک با 1K اندازه بلوک و من می خواهم برای ذخیره یک فایل 2.5 K. فایل سیستم را “پیدا” برخی از بلوک های خالی در دیسک از این استخر از “رایگان” آنهایی که بیایید می گویند بلوک شماره 9, 4 و 7 (بدون اهمیت به این شماره من آنها را ساخته ام تا به عنوان یک مثال) فروشگاه اولین 1K از فایل من در بلوک 9 دوم 1K در بلوک 4 و آخرین 0.5 K در بلوک 7. در نهایت این کاتالوگ به روز خواهد شد به لیست “myfile.txt” به عنوان ساکن در بلوک 9,4,7 (در آن نظم) با طول 2.5 K. شما خواهد شد توجه داشته باشید وجود دارد یک بیت از “اتلاف” است که در آخرین بلوک در دنباله پر نشده است.

در RAID 1 (“آینه”) آرایه با استفاده از دو دیسک, بلوک, ساختار تکرار عینا بر روی تمام دیسک در آرایه. بنابراین به معنای واقعی کلمه هر بلوک در یک دیسک یکسان است به همان بلوک در دیسک B.

بدین ترتیب اگر یکی از دیسک های می میرد فایل ها هنوز هم می تواند خوانده شود از بازمانده دیسک به عنوان هر دو دیسک هستند. وقتی که نیست (محاوره) تماس RAID 1 “آینه” برای هیچ چیز. :D

هنگامی که شما جای شکست خورده دیسک RAID controller را بازسازی آرایه با کپی کردن مطالب از بازمانده دیسک بر روی یکی از جدید. بزرگتر دیسک های دیگر طول می کشد تا آرایه خود را هنوز هم خواهد بود “در معرض خطر” تا بازسازی کامل است.

نسخه های دیگر از RAID استفاده از الگوی متفاوت و برای برخی از آنها این نیست که در مورد که شما می توانید جلو و یک دیسک از آرایه و هنوز هم آن را بخوانید. RAID 0 به عنوان مثال “توزیع” دیسک بلوک در سراسر آرایه بدون هیچ افزونگی. برای مثال در دو دیسک RAID 0 خط خطی تمام “حتی” شماره بلوک ممکن است بر روی یک دیسک و تمام “عجیب و غریب” شماره بلوک ممکن است بر روی دیسک B بنابراین اگر شما قطره بر روی یک دیسک RAID 0 خط خطی های شما همه چیز را از دست, چرا که کاملا به معنای واقعی کلمه هر دیسک بلوک (از جمله کسانی است که conatin کاتالوگ) از دست رفته اند و شما نمی توانید بازیابی هر چیزی.

وجود دارد بسیاری از تغییرات در این تم این است که فقط اصول اساسی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>