نگهداری باتری موبایل با بهترین روش افزایش عمر باطری

بهترین روش نگهداری باتری موبایل : اگر به دنبال این هستید که بدانید شرایط نگهداری باتری موبایل، چگونه است و نگه

توسط مدیر سایت در 4 آبان 1402

بهترین روش نگهداری باتری موبایل : اگر به دنبال این هستید که بدانید شرایط نگهداری باتری موبایل، چگونه است و نگهداری صحیح از باتری موبایل را به خوبی آموزش ببینید ما به شما در این مطلب طرز نگهداری باتری موبایل، را به صورت اصولی گفته ایم.پس در ادامعه با همراه باشید.

این روزها جزئی از زندگی انسان ها به حساب می آید، بهترین روش ها برای مراقبت از باطری گوشی، می تواند تا حد زیادی روی سلامت و افزایش عمر باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد. شما می توانید با ساده ترین و کاربردترین روش ها همه روزه کیفیت و کارایی باتری گوشی خود را افزایش دهید. شیوه های مراقبت از باتری موبایل، اصول نگهداری باطری گوشی، نحوه صحیح شارژ کردن باتری گوشی و…. جزء مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشیم. این روزها یکی از مهم ترین سوالاتی که توانسته ذهن کاربران را به خود درگیر کند، این است که چگونه از باتری گوشی خود مراقبت کنیم؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت و بهترین روش ها را در اختیار شما در خصوص نگهداری باتری موبایل قرار خواهیم داد.

یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر می خواهید از باتری گوشی خود مراقبت کنید باید از بهترین روش ها برای حفظ و نگهداری باتری موبایل استفاده کنید. این روزها ساده ترین روش ها و راهکارها می تواند برای یک عمر کارساز باشد و شما می توانید به کمک آن ها در هر زمانی که نیاز داشتید عمر و سلامت باتری موبایل خود را تضمین کنید و آن را افزایش دهید. در ادامه می خواهیم درمورد بهترین روش های نگهداری باتری موبایل، چیزهایی که باتری گوشی را خراب می کند و برای شما به صورت کامل توضیح دهیم.

نگهداری باتری موبایل: ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه عمر را افزایش دهیم؟ اکثر افراد به دنبال راه هایی برای افزایش عمر باتری خود هستند. اگر چه تکنولوژی شارژ سریع زمان فرآیند شارژ را کاهش داده است؛ اما به علت بهره گیری موبایل های هوشمند از باتری های غیرقابل تعویض، دیگر به راحتی نمی توان مسئله تعویض باتری را حل کرد.به همین دلیل شما می توانید با رعایت روش صحیح شارژ گوشی در راستای افزایش عمر باتری قدم مهمی بردارید.

در این مقاله از می خواهیم در مورد یکی از مهم ترین مسائل مربوط به برای شما کاربران گوشی های هوشمند توضیح دهیم. یکی از مهم ترین مواردی که در خصوص سلامت و عمر باتری موبایل مطرح می شود، روش نگهداری باتری موبایل است. اگر می خواهید سلامت و کارایی گوشی خود را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم در این مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با بهترین روش نگهداری باتری موبایل آشنا کنیم.
بهترین راه مراقبت از باتری موبایل

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که در حال استفاده از گوشی هوشمند خود هستید و ناگهان باتری آن تمام میشود و دستگاه شما حین کار کردن خاموش میشود؛ و در آن هنگام باتری ها برای شما تبدیل به یک تکنولوژی نفرت انگیز میشود. اما به هر حال حس شما نسبت به آن نمی تواند از تاثیر گذاری این قطعه کوچک بکاهد و کارایی آن را تغییر دهد. با توجه به اینکه شارژ کردن باتری گوشی دارای قوانینی می باشد، ما می خواهیم در ادامه به اصول شارژ باتری موبایل و نو بپردازیم. علاوه بر اینکه شارژ اولیه باتری گوشی و نحوه شارژ کردن آن اهمیت دارد، شما باید از بهترین روش نگهداری باتری موبایل استفاده کنید.
نحوه مراقبت و نگهداری باتری موبایل

بهترین روش نگهداری از باتری موبایل، به افزایش سلامت و طول عمر آن کمک خواهد کرد. سلامت باتری بر تجربه کلی شما از یک گوشی همراه تأثیر زیادی خواهد گذاشت. هیچ‌کس دوست ندارد که در وسط مکالمه شارژ گوشی همراهش تمام شود. به همین دلیل است که همه ما تلاش می‌کنیم تا در هر فرصتی باتری گوشی خود را شارژ کنیم. درهرصورت، برخی از عادت‌های مخرب می‌توانند به مرور زمان باعث خرابی باتری تلفن‌های همراه شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد و بهترین شیوه شارژ کردن باتری برای شما توضیح دهیم.
بررسی بهترین روش ها برای مراقبت از باتری موبایل

نگهداری از گوشی های هوشمند

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که، چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم؟ بیشتر کسانی که دارای گوشی ‌های هوشمند هستند همواره به دنبال روش هایی برای افزایش عمر باتری موبایل خود هستند. هرچند تکنولوژی شارژ سریع مدت فرایند شارژ را بسیار کاهش داده است، اما به دلیل پیشرفت های بسیاری که در طراحی و ساخت گوشی های هوشمند به وجود آمده، باتری های آنها غیر قابل تعویض است پس در صورت بروز مشکل در باطری نمی توان آن را به راحتی تغییر داد. به همین خاطر باید با رعایت روش مراقبت از باتری گوشی در راستای افزایش عمر باطری قدم مهمی برداریم تا در این زمینه با مشکلی رو به رو نشویم.

شیوه های محافظت از باتری گوشی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین وسایل امروزی که پیشرفت زیادی را در آن مشاهده نموده ایم، متعلق به گوشی های هوشمند است که بی شک در زندگی تمام ما انسان ها موثر بوده اند و توانسته به بهترین طریق و شکل ممکن بدرخشند. از این رو ما انسان ها تمام اطلاعات خود را درون این دستگاه های هوشمند نگهداری می کنیم تا بتوانیم در مواقع نیاز از آنها استفاده کنیم.

با این وجود باید به شدت مراقب آنها باشیم تا مشکلاتی برای آنها ایجاد نشود چرا که در این صورت ممکن است هزینه های زیادی را بپردازید تا بتوانید مجددا از آنها استفاده نمایید. از این رو یکی از مهم ترین قطعات موبایل که بدون وجود آن موبایل به هیچ وجه روشن نخواهد شد، باطری موبایل است که باید بهترین روش های نگهداری باتری موبایل را بدانید تا در موقعیت های مناسب بکار ببرید.
نکات مهم در خصوص نگهداری از باتری موبایل:

    گوشی را در مدت طولانی به شارژ نزنید!
    تلفن همراه خود را در دمای بالا قرار ندهید.
    در هر زمان گوشی را به شارژر متصل نکنید.

روش صحیح نگهداری از باتری موبایل

گوشی را در مدت طولانی به شارژ نزنید!

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی عمر و سلامت باتری گوشی شما تاثیر داشته باشد، مدت زمانی است که برای شارژ کردن باتری موبایل خود استفاده کنید. نحوه صحیح نگهداری باتری موبایل به عوامل متنوعی بستگی دارد که نمونه ای از آن عدم طولانی به شارژ زدن موبایل است. و روش های شارژ باتری گوشی می تواند تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد و افزایش عمر باطری موبایل شما داشته باشد.

تلفن همراه خود را در دمای بالا قرار ندهید.

با توجه به اینکه باتری های گوشی به صورت لیتیومی هستند و در برابر حرارت و گرما مقاومت زیادی ندارند توصیه می کنیم آن ها را در مکان خیلی گرم قرار ندهید. زمانی که شما باتری را در یک محیط گرم و در دمای بالا قرار می دهید یک سری واکنش داخل به وجود می آید که می تواند منجر به داغ شدن باتری و در نهایت شما شود.

در هر زمان گوشی را به شارژ وصل نکنید.

بهترین زمان را برای شارژ کردن موبایل خود انتخاب کنید. برای مثال وقتی که شما گوشی خود را شب به شارژ وصل می کنید مجبور خواهید بود تا صبح آن را در شارژ بگذارید تا فول شارژ شود. اما این کار اشتباه است. به همین دلیل طول روز را برای شارژ کردن انتخاب کنید. هیچ وقت اجازه ندهید گوشی خاموش شود و سپس آن را به برق وصل کنید. بهتر است قبل از خاموش شدن موبایل آن را به شارژر وصل کنید و قبل از 100 درصد آن را خارج کنید.
افزایش طول عمر و کارایی باتری گوشی اندروید

افزایش کارایی باتری گوشی موبایل

اگر بیش از یک سال از گوشی خود استفاده کرده باشید، احتمالا متوجه کاهش عمر باتری اصل آن نسبت به شارژ اولیه باتری جدید گوشی شده‌اید. بعد از ۲ سال، باطری بسیاری از گوشی‌ها به ‌سختی تا یک روز دوام می‌آورند. بعد از سه سال استفاده، شاید باتری موردنظر مشکلاتی را برای عملکرد گوشی ایجاد کند.با گذر زمان عمر باطری هم کاهش می‌یابد و این یک موضوع اجتناب‌ناپذیر محسوب می‌شود. با این حال، با انجام کارهای ویژه ای، می‌توانید دوره باتری و در نتیجه گجت خود را افزایش دهید.
اگر به دنبال روش صحیح شارژ باتری موبایل نو، هستید ما در این قسمت از سایت به بررسی این نکات کاربردی می پردازیم تا شما هیچ نگرانی بابت مراقبت از گوشی نو و استفاده بیش از حد از آن نداشته باشید.
باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟

در زمینه راه های نگهداری باتری موبایل ، کارشناسان وسایل هوشمند توصیه می‌کنند که برای شارژ باتری گجت خود از روش شارژ جزئی بهره ببرید که منجر به افزایش عمر آن هم می‌شود. با توجه به مباحث مربوط به ولتاژ و تأثیر آن بر عمر باتری، گفته می‌شود همواره شارژ باتری را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید زیرا چنین کاری تأثیر زیادی در افزایش عمر باتری دارد. روی هم رفته، به جای اینکه با یک ‌بار انرژی باتری را به ۱۰۰ درصد برسانید، بهتر است با استفاده از نیرو جزئی همواره شارژ باتری را در حوالی ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ” ” مراجعه کنید.

از شارژ کردن طولانی ‌مدت خودداری کنید!

شارژهای شبانه یا طولانی‌مدت، یکی از عادات شایع محسوب می‌شود ولی به دلایل متعددی انجام آن توصیه نمی‌شود. اول از همه چنین کاری منجر به تشکیل ورقه‌های فلز لیتیوم در محل قطب مثبت می‌شود که در طولانی مدت می‌تواند عملکرد باتری و کل سیستم را دچار اختلال کند. در ضمن باید به گرمای ایجاد شده هم اشاره کنیم که برای باتری بسیار مضر است.

به ‌صورت ایده آل، زمانی که شارژ به ۱۰۰ درصد می‌رسد، سیستم باید فرایند شارژ را به‌طور کامل قطع کند و فقط هر از گاهی میزان دوباره بررسی کند تا اگر میزان آن کاهش یافته بود، دوباره به ۱۰۰ درصد برسد. اگر هم بعد از رسیدن به ۱۰۰ درصد هنوز جریان برق روانه‌ی باتری می‌شود، این جریان باید بسیار کم و جزیی باشد.

روش صحیح شارژ باتری موبایل نو

شارژ باتری موبایل برای اولین بار!

یکی دیگر از نکات نحوه ی نگهداری از باتری موبایل که باید به آن توجه داشته باشیم، شارژ و مصرف زیاد هم‌ زمان است؛ به طور مثال زمانی که گوشی در حال ذخیره نیرو است ولی هم‌ زمان مشغول تماشای ویدیو یا انجام بازی هم هستیم. چنین کاری چرخه‌ی شارژ را مختل می‌کند و زمانی هم که باتری کاملا شارژ شده ولی هنوز به برق وصل است، موجب اختلال ولتاژ و در ضمن داغ شدن می‌شود.
بهترین روش نگهداری باتری موبایل ، عدم استفاده از گوشی در حین ذخیره نیرو شدن (یا خاموش کردن) یا انجام کارهای سبک است. با این کار فشار زیادی به وارد نمی‌شود و اختلالی هم در چرخه‌ ی آن به وجود نمی‌آید.

گرما دشمن باطری است!

به غیر از موارد ذکر شده، برای افزایش عمر باطری باید مراقب گرم شدن آن هم باشید. همانند ولتاژ بالا، دمای بالا هم می‌تواند تأثیر زیادی در کاهش شارژ و عمر باتری داشته باشد. همواره اگر بین دمای ۲۵ تا ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد قرار داشته باشد، بعد از یک سال استفاده از ۸۰ درصد ظرفیت اولیه بهره مند میشود. اگر از روش شارژهای جزیی استفاده شود، این ظرفیت از این هم بیشتر خواهد بود. اگر در اکثر اوقات دمای آن حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد باشد، پس از یک سال استفاده ظرفیت باتری حدود ۶۵ درصد ظرفیت اولیه‌اش خواهد بود.

اگر یک باتری عمدتا در وضعیت شارژ ۱۰۰ درصدی قرار داشته باشد و در عین حال در محیط گرمی هم باشد، پس بدترین وضعیت ممکن برای آن ایجاد شده است. به همین خاطر گوشی را در حین شارژ شبانه در زیر بالشت نگذارید یا در روزهای گرم گوشی را در داخل داشبورد ماشین به حال خود رها نکنید.

 


استفاده از فناوری شارژ سریع

یکی دیگر از مواردی که منجر به کاهش عمر باتری می‌شود، فناوری شارژ سریع است. در این فناوری، ولتاژ بالایی وارد باتری می‌شود که این موضوع دمای را افزایش می‌دهد. به همین خاطر اگر گوشی شما از این فناوری پشتیبانی می‌کند، بهتر است برای افزایش عمر باتری فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه گوشی را به شارژر وصل کنید زیرا در طی این مدت گرمای زیادی ایجاد نمی‌شود و آسیبی به باتری نمی‌رسد.
توصیه‌های مربوط به شارژ کردن باتری گوشی

طریقه نگهداری باتری موبایل

گوشی های تلفن همراه هوشمند امروزه بیشتر به عنوان مغز دوم ما انسان ها شناخته می شوند و ما تمامی اطلاعات خود را درون آنها ذخیره می کنیم و در مواقع نیاز از آنها استفاده می کنیم.پس باید بهترین روش های نگهداری باتری موبایل را بدانیم.اما بی شک تاکنون برای هر یک از ما رخ داده است که قبل از خوابیدن آنرا به شارژر متصل کنیم و از آنجایی که شارژ کردن گوشی در شب هنگام کار بسیار خطرناک و غیر قابل انجام است، آن را به شارژر متصل نمی کنید و یا آنرا به مدت کوتاهی به شارژر متصل می کنید و منتظر می مانید تا هرچه سریعتر گوشی شما کامل شود. این فرایند نیز می تواند به مرور زمان باعث کاهش چشمگیر عمر باتری شود.

نکات افزایش عمر باتری گوشی:

    در هر زمان گوشی خود را به شارژ متصل نکنید.
    موبایل را از صفر درصد به شارژر نزنید.
    میزان شارژ باتری گوشی را بین 65 تا 75 نگهدارید.
    باتری را کاملا شارژ نکنید.
    از پاوربانک ها استفاده نکنید.

بهترین راه های نگهداری باتری موبایل

در این قسمت روش هایی را برایتان برشمرده ایم که می توانید با به کاربردن آنها به افزایش عمر باتری گوشی خود کمک کنید و باعث میشود که زمان استفاده از باتری بیشتر شود.

در هر زمان ممکن گوشی خود را به شارژر متصل ننمایید!

مکن است بنابر دلایلی پس از بیدار شدن از خواب، با دیدن گوشی خود شوکه شوید چرا که گوشی شما کمتر از 10 درصد شارژ دارد. با دیدن این تصویر تمرکز خود را نسبت به طول روز از دست خواهید داد و فورا به دنبال پاوربانک و یا شارژر خود خواهید بود تا با استفاده از آنها در طول روز گوشی خود را شارژ کنید.
اگر این مشکل برای شما پیش آمد، آزاد هستید تا گوشی خود را چندین بار به برق متصل کنید تا میزان شارژ آن افزایش یابد. اما توجه داشته باشید که این فرایند را تنها در یک روز انجام خواهید داد و اگر دوباره چنین اقدامی را مجددا انجام دهید، عمر باتری گوشی شما کاهش خواهد یافت و در مدت زمان کمی باید برای خرید باتری نو هزینه ای را پرداخت کنید.

گوشی را در طول شب به شارژر متصل نکنید!
عدم استفاده زیاد از پاور بانک ها

یکی از وسایل جانبی که ما با استفاده از آنه گوشی خود را به شارژ مستقیم وصل می کنیم، پاور بانک ها هستند که توصیه می شود از آنها زیاد استفاده نکنید چرا که باعث گرم شدن دمای گوشی می شوند که نتیجه آن کاهش عمر باتری گوشی خواهد بود.
عوامل اثرگذار بر روی دوام باتری گوشی‌های اندروید

افزایش عمر باتری موبایل با ساده ترین روش های کاربردی

عمر مفید باتری گوشی هوشمند شما پیش از اینکه آن را خریداری کنید، مشخص شده است. در هر حالت، عادت‌های شما می‌توانند این عمر مفید را طولانی‌تر و یا کوتاه‌تر کنند. در باتری گوشی‌های هوشمند تعدادی چرخه شارژ یا تخلیه در نظر گرفته شده، بنابراین اکثر اوقات شما مجبور نیستید که آن‌ها را تعویض کنید. هنگامی‌که از گوشی خود استفاده می‌کنید، باتری دستگاه شما انرژی ذخیره‌شده را در قالب الکتریسیته آزاد کرده و آن را به قطعاتی مانند نمایشگر و بلندگوها می‌رساند.هنگامی‌که باتری گوشی‌ها بسیار داغ شود، احتمال دارد که متورم شده و یا حتی منفجر شود! اگر در یک محیط بسیار سرد گوشی خود را به برق متصل کنید، می‌بینید که دیرتر شارژ می‌شود. همچنین شارژ در دمای پایین می‌تواند در طول زمان ظرفیت باتری شما را نیز کاهش دهد.

افزایش عمر باتری گوشی موبایل:

    استفاده از شارژر مناسب
    عدم استفاده از گوشی در حین شارژ
    عدم استفاده از تصاویر متحرک برای پس زمینه
    حذف برنامه های اضافی و مخرب
    جلوگیری از شارژ کردن طولانی مدت
    حذف بازی های اضافی و برنامه های پرمصرف

استفاده از شارژر مناسب

یکی از موارد نحوه ی نگهداری از باتری گوشی که باید به آن توجه کنید، نوع شارژر مورد استفاده شما است. امروزه شارژرهای زیادی در بازار موجود هستند که نوید شارژی سریع‌تر را می‌دهند. در این موارد باید مراقب باشید! استفاده نامناسب می‌تواند باعث کاهش و یا اضافه ولتاژ شده و همین موضوع نیز می‌تواند به باتری گوشی شما آسیب برساند.

استفاده از گوشی در حین شارژ

اگر در هنگام شارژ از گوشی خود استفاده کنید، به این دلیل که باید همزمان انرژی قطعات دیگر مانند نمایشگر نیز تأمین شود، راندمان کاهش یافته و همچنین دمای گوشی شما نیز بالاتر می‌رود. این رویه در طول زمان باعث می‌شود تا عمر باتری کاهش یابد. جدال بین استفاده از گوشی و شارژ باتری، باعث می‌شود تا باتری بیش‌ از حد داغ شده و آسیب ببیند.
طریقه نگهداری باتری گوشی

نحوه صحیح نگهداری باتری موبایل

راهکارهای مراقبت از باتری موبایل هوشمند

در هنگام شارژ اجازه ندهید دمای گوشی بیش ‌از حد افزایش یابد.همان‌طور که پیش‌تر به اشاره کردیم، دمای بیش‌ازحد بزرگ‌ترین دشمن باتری گوشی‌های هوشمند است. اگر می‌خواهید که باتری شما در بهترین حالت عمر مفید خود باقی بماند، باید از گرما و یا سرمای بیش‌ازحد اجتناب کنید.
گاهی اوقات که گوشی خود را شارژ می‌کنید، باید متوجه شده باشید که بیش از میزان معمول داغ می‌شود. این قضیه عادی است. اگر فکر می‌کنید که دمای گوشی شما در حال افزایش است، می‌توانید آن را از قاب محافظ جدا کرده و یا اینکه آن در محیطی خنک‌تر قرار دهید.

عمر باتری گوشی آن را به ‌صورت جزئی و به دفعات زیاد شارژ کنید!

بهترین مراقبت های باتری گوشی این است که آن را به‌صورت جزئی و به ‌طور مکرر شارژ کنید. به‌عنوان ‌مثال: شما می‌توانید گوشی خود را تا 80 درصد شارژ کرده، اجازه دهید شارژ آن به 40 درصد کاهش یابد و سپس آن را مجددا شارژ کنید. این رویه از طریق یک چرخه شارژ/تخلیه مناسب باعث افزایش طول عمر باتری شما می‌شود.
اصول شارژ باتری موبایل

اگر مدتی از گوشی خود استفاده نمی‌کنید، آن را تا نیمه شارژ کنید!

می‌خواهید بدانید که در هنگامی‌ که از گوشی خود استفاده نمی‌کنید، چگونه می‌توانید باتری آن را سالم نگه دارید؛ بهترین روش نگهداری باتری موبایل این است که آن را تا نیمه شارژ کنید. اپل توصیه می‌کند تا جهت سالم نگه‌داشتن باتری، هر 6 ماه یک ‌بار گوشی را روشن کرده و آن را تا 50 درصد شارژ کنید.
اگر مدتی گوشی خود را خاموش کرده و شارژ باتری آن نیز در سطح پایینی قرار داشته باشد، این موضوع باعث می‌شود تا پس از روشن کردن گوشی، شارژ کردن آن با مشکلاتی مواجه شود. مدل ‌های لیتیوم- بونی (همانی که در گوشی‌های هوشمند مورداستفاده قرار می‌گیرند) فرآیندهایی شیمیایی دارند و اگر مدتی از این باتری‌ها استفاده نشود، این فرآیندها آسیب می‌بینند. همچنین جهت آسیب ندیدن باتری، مطمئن شوید که گوشی را در جایی خشک و خنک نگهداری می‌کنید.

دستگاه‌های شارژ سریع خود را کنار بگذارید!

برخلاف آنچه که علاقه‌مندان به فناوری باور دارند، شارژ سریع می‌تواند به باتری گوشی شما آسیب برساند. حتی برخی از محصولات وعده می‌دهند که می‌توانند راندمان شارژ گوشی شما را تا 70 درصد افزایش دهند. یکی از این نمونه‌ها، شارژهای (USB-PD (Power Delivery هستند. اگر گوشی شما مختص شارژ سریع نباشد، آنگاه نباید از محصولات شارژ سریع استفاده کنید، زیرا این محصولات به‌سرعت دمای باتری را افزایش داده و این موضوع نیز ظرفیت باتری را کاهش می‌دهد.

پس از شارژ شدن، گوشی خود را از پریز جدا کنید!

بهترین روش های نگهداری باتری موبایل ، به لطف برنامه های ذخیره نیرو، اکثر مردم فکر می‌کنند که (شارژ آهسته جهت افزایش طول عمر آن) منجر به افزایش طول مقاومت باتری می‌شود. در هر صورت، تریکل شارژینگ بر دوام آن تأثیری ندارد. متخصصان توصیه می‌کنند که باتری خود را به‌ صورت جزئی و به‌ دفعات زیاد شارژ کنید. بنابراین اگر می‌خواهید که دوام باتری خود را افزایش دهید، آن را در هنگام خواب شبانه شارژ نکنید.
بهترین روش نگهداری باتری موبایل

در این مقاله در مورد بهترین روش نگهداری باتری موبایل برای شما کاربران عزیز گوشی های اندروید توضیح دادیم. شما می توانید با بررسی این مقاله از بهترین راهکارها برای مراقبت از باتری موبایل خود استفاده کنید. در نظر داشته باشید که توجه به اصول شارژ باتری و استفاده از کد افزایش شارژ باتری موبایل نیز تاثیر بسیار زیادی افزایش طول عمر باتری گوشی شما خواهد داشت. بهترین روش نگهداری باتری موبایل به شما کمک می کند تا بتوانید مدت زمان بیشتری را از گوشی خود استفاده کنید و شاهد یک عملکرد حرفه ای باشید.

در این مقاله روش هایی در اختیار شما قرار داده شد که می توانید از طریق آن ها به بهترین شکل از باتری موبایل خود مراقبت کنید. کارایی و کیفیت باتری گوشی کاملا به خودتان بستگی دارد. این که شما از باتری به چه شکلی استفاده می کنید و چه زمانی را برای شارژ کردن باتری موبایل خود انتخاب می کنید، تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت و تان خواهد داشت. پس برای نگهداری باتری موبایل بهترین راهکارها را به شما نشان دادیم تا بتوانید بهترین استفاده را از تلفن همراه خود داشته باشید.

چگونه از باتری گوشی خود مراقبت کنیم؟

حتما این مقاله را به صورت کامل مطالعه کرده اید و تا حدودی با روش های نگهداری باتری موبایل آشنا شده اید. روش های بسیار زیادی درمورد مراقبت از باتری گوشی وجود دارد که شما می توانید در طول روز از آن ها استفاده کنید. روش ها و راهکارهایی که در این مقاله به آن اشاره شده است، هر چند کوچک و شاید خنده دارد باشند اما تا به الان تاثیرگذاری چشم گیری داشته اند و توانسته اند عمری دوباره به گوشی های هوشمند و اندروید بدهند. اگر بخواهیم به صورت کلی درمورد روش های نگهداری و مراقبت از باتری موبایل جهت افزایش و کارایی گوشی اشاره کنیم، می توانیم آنها را به صورت لیست زیر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

راهکارهایی برای مراقبت از باتری گوشی:

    در نظر داشتن شارژ اولیه مناسب
    بررسی میزان دفعات شارژ باتری گوشی
    استفاده از شارژرهای مناسب و اورجینال
    بررسی شارژر و تمیز کردن آن در صورت نیاز
    بررسی سوکت شارژر گوشی موبایل
    قرار دادن گوشی و باتری در دمای مناسب
    استفاده از پس زمینه های تیره به خصوص سیاه
    قرار دادن گوشی در حالت ویبره
    حذف نرم افزارهای مخرب و پرمصرف
    به روزرسانی نرم افزارهای ضروری گوشی

رعایت هر یک از این نکات می تواند تا حد زیادی روی نحوه نگهداری باتری موبایل شما تاثیر داشته باشد. در این مقاله از سعی شد تا به صورت کامل به پرداخته شود و شما بتوانید با استفاده از ساده ترین روش های کاربردی عمر دوباره باتری موبایل خود را تضمین کنید. این روش و ها و راهکارها به قدری ساده و آسان هستند که شما هر بار بدون نیاز به متخصص می توانید گوشی موبایل خود را احیا کنید و مجدد ازبه گزارش خبرگزاری موج، ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه عمر را افزایش دهیم؟ بهترین روش نگهداری موبایل چیست؟ نحوه صحیح شارژ کردن باتری موبایل چگونه است؟ بیشتر کاربران گوشی های هوشمند همواره در پی راه هایی برای افزایش طول عمر باتری گوشی خود هستند. با به وجود آمدن تکنولوژی های شارژ سریع باطری موبایل فرآیند شارژ بسیار کاهش پیدا کرده است. به دلیل بهرمندی گوشی های هوشمند از باتری های غیرقابل تعویض، دیگر مانند گذشته نمی توان مشکل باطری گوشی را با تعویض کردن حل کرد. شما می توانید با روش صحیح شارژ باتری موبایل نو گام مهمی در جهت افزایش عمر باتری بردارید.
چگونه از باتری موبایل نگهداری کنیم؟

اگر بیش از یک سال است که از تلفن همراه خود استفاده می کنید، ممکن است با مشاهده برخی عملکرد های ضعیف گوشی متوجه کاهش عمر باتری خود نسبت به روزهای اولیه آن شده باشید. متاسفانه با گذر زمان کارایی باطری گوشی هم کاهش می یابد و این یک موضوع اجتناب ناپذیر است. با این حال شما می توانید با انجام دادن کارهای منحصر به فردی زمان استفاده از گوی خود را بالا ببرید. اگر به دنبال راههای نگهداری از هستید به شما پیشنهاد می کنم در ادامه با ما همراه باشید.

روش های صحیح شارژ کردن برای افزایش طول عمر باتری گوشی

شارژ باتری را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید!

یکی از تصورات اشتباه در زمینه شارژ باتری گوشی این است که برای پاک کردن حافظه آن ابتدا باید شارژ آن کاملا خالی شود و سپس آن را به برق متصل کنید. این موضوع تنها برای باتری های اسیدی صدق می کرد و هیچ ارتباطی با روش شارژ باتری لیتیوم پلیمری موبایل ندارد. همچنین این راه ها برای شارژ باتری های مدرن مورد استفاده قرار نمی گیرد.

باتری موبایل را تا چند درصد شارژ کنیم؟ کاشناسان ماهر در زمینه نگهداری باطری موبایل توصیه می کنند که برای شارژ باتری گوشی های خود از روش شارژ جزیی بهره بگیرید، که منجربه طول عمر باتری گوشی می شود. پس بهتر است همواره شارژ را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید زیرا چنین کاری تاثیر زیادی در مراقبت باتری گوشی دارد.

از شارژ کردن طولانی مدت باطری گوشی خودداری کنید!

از عادات نادرست شارژ کردن های شبانه و یا طولانی مدت است که به دلایل متعددی انجام آن توصیه نمی شود. زیرا چنین کاری موجب میشود که در مدت زمان زیادی عملکرد باتری و همینطور کل سیستم تلفن همراه دچار اختلال شود. گرمای ایجاد شده در باطری هم می تواند بسیار مضر باشد. طریقه نگهداری از باتری موبایل به شیوه ایده آل این است که زمانی که شارژ به ۱۰۰ درصد می رسد، سیستم این فرآیند را به طور کامل قطع کنید و پس از بررسی های مجدد اگر از این میزان کاهش یافته بود دوباره به ۱۰۰ برسانید.

مهم‌ترین توصیه‌های مربوط به افزایش عمر باتری

    باتری را از سرما و گرمای بیش از اندازه حفظ کنید.
    از شارژهای مخصوص گوشی خود برای شارژ کردن استفاده کنید.
    از خالی شدن و سپس شارژ کردن کامل باتری موبایل خودداری کنید.
    شارژ گوی را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید.
    هنگامی که تلفن همراه شما در حال شارژ است با آن کارهای سنگین انجام ندهید.
    نورصفحه نمایش  و زمان قفل شدن صفحه را کاهش دهید.
    از انجام بازی های سنگین بر روی آن خودداری کنید.

شرایط نگهداری باطری گوشی در طول شبانه روز چگونه است؟

از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، شارژ و مصرف زیاد همزمان است مانند مواقعی که گوشی در حالت شارژ است ولی همچنان مشغول بازی کردن و یا تماشای فیلم هستید؛ این کار چرخه ی شارژ گوشی را مختل می کند و زمانی که باتری کاملا شارژ نشده است و هنوز به برق اتصال دارد، موجب اختلال ولتاژ و درضمن باعث داغ شدن باتری میشود.

بهترین راه برای مراقبت از عدم استفاده از آن در حین شارژ شدن و یا انجام کارهای سبک می باشد که در این صورت فشار زیادی به آن وارد نشود.

گرما دشمن باتری موبایل است!

برای افزایش طول عمر باطری گوشی باید مراقب گرم شدن آن نیز باشید. ولتاژ و گرمای بالا می تواند تاثیر زیادی در کاهش شارژ و عمر باتری داشته باشد. اگر یک باتری همواره بین دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه ی سانتی گراد قرار بگیرد، بعد از یکسال کار کردن با آن تنها از ۸۰ درصد ظرفیت اولیه بهره می برد. اگر از راه های شارژ جزئی استفاده شود مطمئن باشید که این ظرفیت هم بالاتر می رود.

اگر یک باتری تلفن همراه در شرایط شارژ ۱۰۰ درصد قرار داشته باشد و در حین حال در محیطی با دمای بالا قرار گذاشته شود، بدترین وضعیت برای آن به وجود می آید. پس به این طرز نگهداری باتری موبایل حتما توجه کنید.

راه کارهایی برای خنک نگه داشتن باتری در هنگام شارژ کردن

جدا کرن قاب محافظ گوشی

قاب ها نه تنها به وزن گوشی اضافه می کنند بلکه می توانند مشکلات گرمایشی بیش از حدی هم نیز ایجاد کنند. گرمای بیش از اندازه باعث کاهش عمر باتری می شود. اگر می خواهید یک قاب محافظ خریداری کنید پس بهتر است یک رنگ روشن را انتخاب کنید.

شارژ نکردن گوشی در محیطی که تهویه مناسب ندارد

برای جلوگیری از گرمای بیش از حد سعی کنید گوشی خود را در یک محیط خشک و خنک نگهداری کنید. اتاقی که تهویه مناسب داشته باشد، می تواند دمای شارژ را پایین نگه دارد.

روشن کردن حالت پرواز

یکی از راه های افزایش طول عمر باتری و همینطور شارژ کردن سریع آن قرار دادن گوشی بر روی حالت پرواز در موقع شارژ کردن است. حالت پرواز به صورت خودکار داده های سیم کارت شما را که یکی از دلایل افزایش دمای باتری است را خاموش می کند.

عوامل تاثیرگذار بر روی دوام باتری گوشی‌های هوشمند

    چرخه ی شارژ و یا تخلیه
    دمای محیط
    خاموش کردن اتصالات غیر ضروری
    عدم استفاده از اینترنت و وای فای
    توجه به تنظمیات گوشی
    بستن برنامه های در حال اجرا

افزایش طول عمر باتری گوشی با استفاده بهینه تر

با استفاده بهتر و بهینه تر از گوشی ها هوشمند می توانید مصرف شارژ باتری خود را کاهش دهید. برای نمونه هر چه کمتر از گوشی برای انجام بازی ها و یا برنامه های سنگین استفاده کنید، قطعا میزان مصرف شارژ باتری آن نیز کاهش می یابد. همچنین هر چه کمتر با گوشی فیلم و ویدئو پخش کنید، شارژ باطری کمتر می شود. بنابراین نحوه استفاده از دستگاه موبایل تاثیر بسزایی بر عمر باطری گوشی دارد.

بالا بردن طول عمر باطری موبایل با تعویض کردن

اگر با به کار بردن روش ها و ترفند هایی که برای راه های نگهداری باتری موبایل گفته شد، بازهم عمر باتری گوشی شما کم شده است، باید در نظر بگیرید که ممکن است باتری چند سال تعویض نشده است و ظرفیت اولیه و اصلی خود را از دست داده است. و زمان آن رسیده که آن را تغییر دهید. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه رایااستور خرید باتری اورجینال گوشی خود را انجام دهید و هیچگونه نگرانی بابت اصل بودن آن نداشته باشید.

بهترین راه ها افزایش عمر باتری گوشی موبایل

    فعال سازی قابلیت Power Saving
    تنظیم مدت زمان شارژ باتری
    خنک نگه داشتن گوشی
    غیرفعال کردن بلوتوث و وای فای
    عدم استفاده از اینترنت دستگاه
    فعالسازی حالت پرواز
    کاهش روشنایی صفحه نمایش
    غیر فعال کردن قابلیت Auto-Brightness

روش صحیح شارژ باتری موبایل نو چگونه است؟

در زمانی که شما به تازگی گوشی هوشمند خود را خریداری کرده اید بهتر است از روش صحیح شارژ باتری گوشی استفاده کنید به این صورت که به مدت 3 ساعت باتری را شارژ کنید و سپس نیم ساعت به آن استراحت دهید و دوباره به مدت 3 ساعت دیگر شارژ کنید. و در پایان 2 ساعت دیگر را نیز اضافه کنید. با این روش می توانید باتری موبایل جدید خود را شارژ کنید.

آیا نحوه نگهداری از گوشی های هوشمند در عمر باتری تاثیر گذار است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که روش استفاده ما از تلفن همراه به خصوص دمایی که برای باتری استفاده می شود بسیار مهم است. در اصل یکی از مهم ترین لایل کاهش عمر باتری نگهداری گوشی در دمای نامناسب است. دمای معمول این است که باتری گوشی شما احساس داغی نکند. بنابراین اگر در هنگام استفاده از آن احساس کردید که باطری در حال داغ شدن است بهتر است چند لحظه صبر کنید تا خنک شود. علاوه بر این سعی کنید در دماهای پایین هم از گوشی خود استفاده نکنید. به عبارت دیگر برای افزایش عمر باتری گوشی خود را در دما و شرایط متعادل نگهداری کنید.

رایااستور معتبر ترین سایت فروش باتری های موبایل

ما در این مطلب سعی کردیم تا تمامی مطالب مربوط به راههای نگهداری از را در اختیار شما قرار دهیم اما گاهی ممکن است حتی با به کاربرد این ترفند های موثر برای مراقبت باتری موبایل، دستگاه شما نتواند قابلیت و کارایی اولیه خود را داشته باشد. بنابراین شما مجبور به تعویض باتری خود هستید از این رو بهتر است برای اینکه آسیب بیشتری به دستگاه موبایل خود وارد نکنید خرید باتری موبایل اصل را از سایت رایااستور که بزرگ ترین فروشگاه انواع باتری های موبایل است انجام دهید. شما می توانید با مشخص کردن نوع گوشی موبایل خود باتری مناسب را از این سایت خریداری کنید.

https://salam-online.ir/نگهداری-باتری-موبایل-با-بهترین-روش-افز

آخرین مطالب