راه اندازی ویپ با استفاده از Elastix

ویپ (Voice over IP) یکی از جدیدترین فناوری ها در زمینه ارتباطات است. با استفاده از این فناوری، امکان برقراری ت

توسط مدیر سایت در 7 تیر 1402

ویپ (Voice over IP) یکی از جدیدترین فناوری ها در زمینه ارتباطات است. با استفاده از این فناوری، امکان برقراری تماس های همگانی به صورت رایگان و از طریق اینترنت فراهم شده است. با توجه به این مزیت ها، استفاده از ویپ به عنوان جایگزینی برای سیستم تلفن های سنتی در شرکت ها مورد توجه قرار گرفته است.

Elastix یک سیستم تلفنی بسیار کارآمد است که با استفاده از نرم افزار آزاد Asterisk ایجاد شده است. این سیستم تلفنی با امکانات بسیاری همچون ارسال پیامک، راه اندازی ایمیل، تماس های ویدیویی و برقراری تماس های همگانی، برای مدیریت ارتباطات داخلی یک شرکت بسیار مناسب است.

برای راه اندازی ویپ با استفاده از Elastix، ابتدا باید یک سرور با حداقل پردازنده دو هسته ای و حداقل ۲ گیگابایت حافظه رم تهیه کرد. سپس باید Elastix را روی سرور نصب کرد و تنظیمات مورد نیاز را اعمال کرد. پس از نصب، باید تلفن های ویپ در شرکت تنظیم شوند و با سرور Elastix ارتباط برقرار کنند.

در نهایت، برای استفاده از ویپ با Elastix، کافی است کاربران شرکت، برای برقراری تماس، دستگاه تلفن ویپ خود را به شبکه اینترنت وصل کرده و با وارد کردن شماره تلفن مورد نظر، تماس را برقرار کنند. با توجه به اینکه این فناوری باعث کاهش هزینه های تلفنی و بهبود کیفیت صدا و تصویر می شود، استفاده از ویپ با استفاده از Elastix برای شرکت ها بسیار مفید و کارآمد خواهد بود."(معرفی الستیکس و ویپ

الستیکس یک سیستم تلفنی، تلفنی یا VoIP مبتنی بر لینوکس است که به شما اجازه می دهد تا برای ایجاد یک شبکه تلفنی بر اساس VoIP بر روی یک سرور لینوکس استفاده کنید. این یکی از راه های مفیدی برای برقراری تماس های داخلی و بین المللی بین فروشگاه ها، شرکت ها و دفاتر است. با استفاده از الستیکس، می توانید یک شبکه VoIP با کیفیت بالا برای تمام کاربرانتان ایجاد کنید و باعث افزایش کارائی و بهره وری شرکت خود شوید.

الستیکس در واقع یک پروژه متن باز است و برای استفاده از این سیستم، نیاز به پایگاه داده MySQL و Apache و PHP در سرویس گیرنده شما دارید. الستیکس یک سیستم تلفنی محبوب و مطرح است و از این سیستم در سراسر جهان استفاده می شود. برای استفاده از الستیکس، نیاز به سخت افزاری معمولی است و به سادگی می توانید یک سیستم راه اندازی کنید.

یکی از بزرگترین کاربردهای الستیکس، ساخت، توسعه و پشتیبانی از شبکه تلفنی IP است. VoIP یا Voice over Internet Protocol، نوعی تکنولوژی است که به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از اینترنت مکالمه کنند. با استفاده از VoIP، شما می توانید تماس های خود را در همه جای دنیا و با کیفیت بالا برقرار کنید. الستیکس به شما این امکان را می دهد تا شبکه تلفنی خود را از طریق VoIP اجرا کنید و به هزینه کمتر و با کیفیت بهتر از شبکه تلفنی سنتی خود استفاده کنید.

به علاوه، الستیکس به شما امکان اتصال به شبکه تلفنی PSTN را می دهد. PSTN یا Public Switched Telephone Network، شبکه تلفنی سنتی است که در اغلب کشورها به عنوان زیرساخت تلفنی استفاده می شود. با اتصال به PSTN، می توانید تماس هایی با دیگران، از جمله کاربران PSTN را برقرار کنید. با استفاده از الستیکس، می توانید به هر دو شبکه VoIP و PSTN متصل شوید و از هر دو مزایا استفاده کنید."1 - معرفی VoIP و Elastix (VoIP، Elastix

VoIP به شبکه‌ای با نام Voice over Internet Protocol است که به طور خلاصه به موضوع ارتباطات تلفنی بین دو دستگاه بوسیله شبکه اینترنت اشاره می‌کند. با استفاده از این شبکه، کاربران می توانند به طور تلفنی با هر شخصی در سراسر جهان صحبت کنند.

Elastix یک نرم افزار پیشرفته VoIP است که بر اساس پلتفرم متن باز Asterisk توسعه یافته است. با استفاده از Elastix، شرکتها و سازمان ها می توانند یک سستم تلفنی مدرن، کامل و قابل استفاده برای ارتباطات داخلی و خارجی راه اندازی کنند.

Elastix به کاربران اجازه می دهد تا ویژگی هایی همچون کنفرانس پخش، تعیین شماره تماس، اضافه کردن تعداد زیادی از خطوط تلفنی، ارتباطات تصویری و بسیاری دیگر از ویژگی های پیشرفته را به صورت آسان و سریع زیر نظر داشته باشند. همچنین Elastix به کاربران امکان تنظیم محیط کار از طریق پنل مدیریتی اختصاصی خود را نیز می دهد.

در کل، VoIP و Elastix دو تکنولوژی پیشرفته هستند که به کاربران در جهت حرکت به سمت یک سیستم تلفنی هوشمند و کامل کمک می کنند. آیا شما نیز از این تکنولوژی ها استفاده می کنید؟"نصب و راه اندازی Elastix با استفاده از (ویپ

Elastix یک سیستم تلفنی مبتنی بر ویپ (Voice over Internet Protocol) است که به شما امکان می دهد تا یک سیستم تلفنی داخلی را در دفتر خود، شرکت و یا سایر مکان هایی که دسترسی به اینترنت دارند، ایجاد کنید. با استفاده از Elastix، شما می توانید مکالمات تلفنی خود را بر روی شبکه اینترنت انجام دهید و همینطور به تنهایی کابران داخلی بیشتری را به صورت بی نهایت اضافه کنید.

برای نصب Elastix، ابتدا نیاز به داشتن یک سیستم عامل است که بر اساس لینوکس باشد. پس از اینکه سیستم عامل را نصب کردید، می توانید Elastix را به راحتی نصب کنید. بهترین روش برای نصب Elastix، استفاده از نسخه ISO آن است که قابل دانلود از سایت رسمی آن است. پس از دانلود و رایت ISO، شما می توانید با استفاده از CD / DVD یا USB، نصب را آغاز کنید.

پس از نصب، بگذارید Elastix بر روی سیستم شما راه اندازی شود و سپس به واجدین شرایط اجازه دهید تا به شما تماس بگیرند. برای این کار، یک برگه سفید به شما داده خواهد شد که شامل نام کاربری، رمز عبور، IP آدرس و شماره تلفن داخلی شما است. با استفاده از این اطلاعات، شما می توانید Elastix را به طور کامل پیکربندی کنید و با استفاده از آن، تماس های تلفنی خود را انجام دهید.

در نهایت، باید توجه داشت که دستیابی به Elastix و نصب آن به روش احترام آمیز برای محیط زیست است. این بدان معناست که باید از یک ماشین پایدار استفاده کرد و نه آن را هرگز عوض نکرد. همچنین باید اطمینان حاصل کرد که Elastix همیشه به روز باشد و شامل آخرین پشتیبانی ها و به روز رسانی ها باشد."نصب و راه اندازی Elastix برای سیستم VoIP با استفاده از سرور Linux (VoIP، Elastix، Linux، نصب، راه اندازی

Elastix یک سیستم VoIP متن باز است که تمام نیازهای راهبردی واحدهای کوچک و متوسط را برای پیاده سازی یک شبکه تلفنی IP فراهم می کند. این سیستم برای سازمان هایی که به دنبال یک راه حل VoIP ساده و موثر هستند مناسب است. با استفاده از Linux به عنوان سرور اصلی، Elastix به عنوان یک سیستم نرم افزاری VoIP تلاش می کند تا یک راه حل مکمل به سیستم تلفن فعلی شما باشد. در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه نصب و راه اندازی Elastix برای سیستم VoIP با استفاده از سرور Linux را توضیح دهیم.

گام اول در نصب و راه اندازی Elastix برای سیستم VoIP با استفاده از سرور Linux، نصب سیستم عامل Linux است. بعد از نصب Linux، شما باید به طور جداگانه Elastix را نصب کنید. از آنجایی که Elastix یک سیستم پیچیده است، بهترین راه برای نصب آن استفاده از استاندارد الگوی ISO است.

بعد از نصب Elastix ، ابتدا باید یک ماشین مجازی برای آن ایجاد کنید (اگر شما از یک سرور فیزیکی استفاده می کنید، این گام را برای شما حل شده است). پس از آن، شما باید تمام نرم افزارهای مورد نیاز برای اجرای Elastix را نصب کنید. این شامل مواردی مانند Apache، MySQL، PHP و بسیاری دیگر است. همچنین برای راه اندازی Elastix، باید از یکی از ماژول های نرم افزاری Elastix استفاده کنید. بسته به نیاز شما، ماژول هایی مانند فناوری سنت بری (SIP) یا ماژول های مبتنی بر کنترل پروتکل اینترنتی (IP) را نصب کنید.

تمام کارهای مربوط به نصب و پیکربندی Elastix برای سیستم VoIP با استفاده از سرور Linux در اینجا باید انجام شود. پس از اتمام این کارها، ماژول های نرم افزاری Elastix به شما اجازه می دهند تا به راحتی یک سیستم تلفنی IP قدرتمند را برای سازمان خود داشته باشید.1. مقدمه (راه اندازی، Elastix، ویپ

راه اندازی سیستم‌های مخابراتی در سازمان‌ها مهم است و با توجه به اینکه مخابرات امروزی به شکل کاملا دیجیتال و با استفاده از اینترنت و شبکه‌های تلفنی IP برقرار می‌شود، استفاده از سیستم‌های تلفنی VoIP (Voice over IP) متداول می‌شود. یکی از معروفترین سیستم‌های VoIP Elastix است که در بستر لینوکس توسعه داده شده و اجازه می‌دهد تا تمامی نیازهای مخابراتی سازمان‌ها را برطرف کند.

با استفاده از Elastix، کاربران می‌توانند با یکدیگر به شکل صوتی و تصویری ارتباط برقرار کنند و از سرویس‌های ویژه دیگری نیز مانند دسترسی به شماره‌ها و لیست‌های تلفنی، پیام‌های صوتی و ... استفاده کنند. همچنین این سیستم به سادگی قابل ادغام با شبکه‌های داخلی سازمان‌هاست و مدیریت آن نیز بسیار ساده و قابل انجام است.

در کل، استفاده از سیستم‌های VoIP مانند Elastix، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا به راحتی و با سرعت بیشتر با مشتریان و همکاران خود در ارتباط باشند و به معنی واقعی کلمه به محیط کاری خود نسبت به قبل توسعه ببخشند.


راه اندازی voip

منبع
آخرین مطالب